do kasy suma: 0,00 zł
Menu
Produkt dnia

Designerskie donice z Cortenu w ogrodzie – praktyczne wskazówki

Designerskie donice z Cortenu w ogrodzie – praktyczne wskazówki

Designerskie donice z Cortenu w ogrodzie – praktyczne wskazówki

Możesz być pewien, że każdy ogród i ten romantyczny i ten minimalistyczny opiera się na dokładnie zaplanowanej strukturze podstawowej. Sprytnie rozmieszczone drzewa, żywopłoty i klomby prowadzą przez ogród i ścieżki. Jeśli podążasz za spójną koncepcją, rezultatem będzie przyjemny dla oka wygląd twojej zielonej przestrzeni zewnętrznej. Dotyczy to zarówno roślinności jak i przedmiotów związanych z architekturą krajobrazu.

 

Donica stalowa w rdzawej optyce

Szukasz stalowej donicy o nowoczesnym wyglądzie? Zadajesz sobie pytanie, czy ta doniczka może być używana na zewnątrz? Modele do ogrodu muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale także być odporne na warunki atmosferyczne. Metal Concept oferuje wyjątkowe donice, które sprytnie i elegancko przekształcą Twój ogród w piękną oazę spokoju. Kwiaty, trawy, małe drzewka, a nawet zioła, wszystko potrzebuje oprawy. Solidne i stabilne donice z warstwą patyny idealnie nadają się do podkreślenia urody roślin. Ponieważ stal kortenowska jest trwała i wyjątkowo odporna na zmienne warunki pogodowe nie ma obawy, że donica z czasem zardzewieje i rozpadnie się. Po kilku tygodniach wystawienia na działanie warunków atmosferycznych stal kortenowska pokrywa się bardzo specjalną patyną, która tworzy warstwę ochronną i zapobiega przerdzewianiu stali. Pod rzeczywistą warstwą rdzy, stal kortenowska tworzy szczególnie gęstą warstwę barierową z siarczanów i fosforanów, która chroni element przed dalszą korozją. Ta warstwa barierowa nadaje donicom nieopisany, ciepły urok. W zestawieniu z zielenią ogrodu tworzą przepiękny kontrast, przyciągając wzrok. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, Twój ogród w wykorzystaniem cortenu zmienia swoje oblicze.

 

Wprowadź do ogrodu niebanalny, wyrafinowany akcent

Stworzenie pięknego ogrodu wymaga dużo czasu i wysiłku. Potrzebna jest harmonijna kombinacja roślin, elementów konstrukcji, mebli i dekoracji, aby poszczególne części tworzyły udany całościowo obraz. Niezależnie od tego czy jest to zupełnie nowy, czy już istniejący ogród, najłatwiej dokonać w nim zmian z wykorzystaniem drobnych elementów architektury krajobrazu.

Rośliny doniczkowe, trawy, niskie krzewy, cieszą się bardzo dużą popularnością ponieważ nie zabierają dużo miejsca a mogą stworzyć przyjemny dla oka widok. Przy wyborze doniczek czy skrzynek, optyka nie powinna być jedynym kryterium ponieważ, bardzo istotny jest materiał z jakiego został wykonany dany przedmiot. Donice ze stali kortenowskiej, są w tym względzie idealne, a zieleń w nich dodatkowo pozostaje mobilna, to duży plus, gdyż można dowolnie aranżować krajobraz.

Spore donice mogą akcentować wejście do domu, ale także tworzyć swego rodzaju balustrady. Na tarasie z wykorzystaniem kilku donic możesz wydzielić przestrzeń wypoczynkową nasadzając w nich wysokie trawy, które będą swego rodzaju żywym parawanem. Symetryczny układ donic może z kolei zaakcentować ścieżkę w ogrodzie. Ustawiając dwie donice o różnych gabarytach obok siebie, aranżujesz mocniejszy akcent, który zwraca uwagę kolorem a także rozmiarem. Umieszczona w minimalistycznej donicy kosodrzewina albo bukszpan, stworzy architekturę ogrodu minimalistycznego. Donice Metal Concept mają tę zaletę, że nadają się również do niedużych ogrodów oraz na tarasy i balkony. Tak naprawdę w rdzawych donicach z cortenu pięknie zaprezentuje się każda roślina, niezależnie od tego czy będą to kwiaty, zioła czy rośliny w odcieniach zieleni.

 

Stal kortenowska na zewnątrz - co jeszcze warto wiedzieć 

Na przedmiotach ze stali kortenowskiej czasami pojawiają się czarne przebarwienia lub plamy. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, gdy dany fragment stali, przykryty był bezpośrednio na przykład przez przylegające liście, trawy lub folię i nie mogła nastąpić wymiana powietrza. To nie jest jednak powód do niepokoju. Należy usunąć przywierające części, a po kilku dniach ekspozycji na działanie czynników atmosferycznych, rdzawe zabarwienie powróci. Inną kwestią jest pożyteczna strona przedmiotów z cortenu. Co ciekawe, stal ta jest nie wyłącznie dekoracyjna, ale ma również bardzo praktyczne zastosowanie w ogrodzie, o którym nie wszyscy wiedzą. Każdy, kto projektuje swój ogród wykorzystując stal kortenowską, nie tylko otrzymuje elegancką linię i architekturę, ale także zapewnia barierę nie do pokonania dla ślimaków. Zawartość miedzi w stopie stali, utlenia się z powodu składników śluzu ślimaków i powoduje podrażnienia skóry u gadów. Ślimaki odwracają się i uciekają, nie niszcząc roślin i ziół.

 

Prawdziwy Corten to stop stali, który jest przetwarzany przy użyciu skomplikowanych procesów. Ten długi czas ma swoją cenę, dlatego wyroby ze stali kortenowskiej to akcesoria z sektora premium. Dlatego niektóre rdzawe wyroby o niskiej cenie, nie koniecznie muszą być wykonane ze stali kortenowskiej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl